Zakończenie roku Gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

07-07-2014

W czwartek, 26 czerwca 2014 r., swój rok akademicki zakończyli słuchacze Gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie odbyło się w Sali Wystawowej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie. Była to doskonała okazja do podsumowania dotychczasowej działalności Uniwersytetu i zaprezentowania planów jego funkcjonowania w przyszłości, o czym mówiły Walentyna Czapska i Halina Kaczmarek. W uroczystości udział wzięły władze samorządowe miasta i gminy Gniew, burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska i wiceburmistrz Wojciech Szulc. Gala rozpoczęła się od odśpiewania hymnu miasta „Miasteczko Gniew”. W krótkim wystąpieniu Walentyna Czapska, inicjatorka powołania Gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przypomniała początki działalności oraz cele, jakie przyświecały podczas jego tworzenia, tj. zachęcenie do aktywności ludzi starszych. Przez pięć miesięcy słuchacze wzięli udział w wykładach dotyczących zdrowia, ekologii i historii, a także zajęciach z gimnastyki usprawniającej w hali sportowej, kursie komputerowym w gimnazjum i zespole szkół ponadgimnazjalnych, spotkaniach artystycznych w Domu Pomocy Społecznej. Zorganizowano kilkanaście wyjazdów: do muzeów, na basen, do teatru. Emilia Rulińska, znana kociewska regionalistka, napisała humorystyczny wiersz, będący podsumowaniem pracy uniwersytetu. Swój wiersz o gimnastyce odczytała także Wiesława Maliszewska. Słuchacze otrzymali dyplomy, będące zwieńczeniem uczestnictwa w wykładach. Uniwersytet dał seniorom szansę na aktywność i rozwój zainteresowań. Podziękowano także wszystkim osobom, które aktywnie zaangażowały się w działalność instytucji. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska pogratulowała studentom ukończenia roku akademickiego, życzyła słońca i udanych wakacji. Wiceburmistrz Wojciech Szulc zaznaczył, że w Gniewie była potrzebna taka placówka. Na zakończenie uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację multimedialną dokumentującą wydarzenia i imprezy, w których brali udział słuchacze UTW. Pożegnano się piosenką „ Kochajmy się”.

Zdjęcia z uroczystości - kliknij